Spider-Island #2
Numer: Spider-Island #2
Tytuł: Spider-Island, Part Two: You Say You Want Evolution
Tytuł 2: Avengers at the Gate!
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Październik 2015
Scenariusz: Christos N. Gage, Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Paco Diaz, Ron Frenz & Sal Buscema
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak
Streszczenie
Spider-Island, Part Two: You Say You Want Evolution
Ruiny Horizon Labs. Agent Venom, Spider-Woman i Vision bronią się przed pająkowatymi Iron Manem i Iron Fistem oraz innymi ludźmi-pająkami. Pomocy udzielają im Cap-Wolf, Lizard-Hulk i wampirzyca Captain Marvel – wyzwolone wcześniej spod wpływu Spider-Queen trio. Cała szóstka decyduje na ucieczkę, zanim nadejdą posiłki wroga. Stark nie odpuszcza pościgu, więc rebelianci chwytają go i Flash spryskuje mu twarz serum Green Goblina. Przywraca mu to ludzką postać, ale naraża też na szaleństwo.
Po powrocie do kryjówki ruch oporu omawia dalszy plan działania. Venom zwraca Capowi tarczę, a Spider-Woman wręcza Captain Marvel worek z krwią do picia. Thompson pokazuje Starkowi laboratorium ze sprzętem Oscorpu. Z myślą o pozyskaniu pewnej osoby i urządzenia Venom zamierza zaatakować starą bazę A.I.M. – siedzibę Brain Trust, zespołu naukowców na usługach Spider-Queen.
Za namową Kapitana, który musi tłumić wilcze popędy, grupa mianuje Flasha dowódcą. Ten chce wraz z Visionem zinfiltrować ośrodek A.I.M., gdy reszta zaatakuje i odwróci uwagę strażników. Do tej misji Stark z powodu uszkodzonego pancerza i dostępu Spider-Queen do jego technologii składa nową zbroję z rynsztunku Normana Osborna, przyjmując nowy pseudonim – Iron Goblin.
Meatpacking District. Podczas szturmu na bronione przez zarażonych wirusem Giant-Mana, Black Panthera, Beasta, M.O.D.O.K.a i naukowców A.I.M centrum badawcze Flash, udający jednego z pracowników, dostaje się do Lab 17 – laboratorium Stegrona. Vision ogłusza naukowca, po czym Venom podaje mu jego dawne serum, co zmienia go w człowieka-dinozaura. Flashowi zależy bowiem na wiedzy genetycznej Stegrona, a także na jego wynalazku, który ma posłużyć do walki ze Spider-Queen.
Szukający urządzenia Vision przypadkiem natyka się na coś tak bardzo ważnego, że decyduje się otworzyć komorę, choć skutkuje to uruchomieniem alarmu w całym kompleksie. Venom dziwi się, czemu tak zaryzykował, ale po chwili widzi zbiornik, w którym znajduje się uznany za zmarłego Spider-Man. Ponieważ ten nie ma maski, Flash odkrywa, że legendarny bohater i jego idol to Peter Parker.
Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Paco Diaz
Tusz: Paco Diaz
Kolory: Frank D’Armata
Litery: VC’s Travis Lanham
Avengers at the Gate!
Spider-Woman ucieka przed atakującą ją drużyną Dream Team. Podczas ucieczki trafia na Enthrallę, która używa na niej swoich hipnotycznych mocy. Chwilę później na miejscu pojawiają się członkowie Avengers pod wodzą Kate Power. Wśród nich znajduje się J2, w którym zahipnotyzowana May widzi Daemosa – Inheritora, który zabił jej ojca – i grożąc mu śmiercią, rzuca się na niego.
Scenariusz: Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Ron Frenz & Sal Buscema
Tusz: Ron Frenz & Sal Buscema
Kolory: Andrew Crossley
Litery: VC’s Travis Lanham
Recenzja
Ciężko dużo powiedzieć o komiksie, który ma raptem kilka stron (a dosłownie to aż 4!). Ledwo człowiek się zaczął rozkręcać z czytaniem, a tu już trzeba było kończyć. No i co można przedstawić na tych kilkunastu kadrach? Niewiele… i to jeden, największy minus tego minikomiksu. Przygody Spider-Girl (a teraz to już Spider-Woman) były ciekawe, miło się je czytało i miło mi było zobaczyć, że ta postać nie poszła w całkowitą odstawkę. Z tych kilku marnych stronic dowiadujemy się, że główną sprawczynią całego zamieszania jest Enthralla, córka Masterminda, posiadająca moc hipnotyzowania i pokazywania swoim ofiarom niezwykle realistycznych iluzji. Używa swoich umiejętności na May, która musi zmierzyć się z Daemosem, przez którego odczuwa zarówno lęk, jak i poczucie winy z powodu śmierci ojca. Pod względem graficznym komiks cieszy oko, niestety te zaledwie cztery strony psują wszystko. Ocena: 2,5.
Autor: Dawidos (streszczenie 1), Dengar (streszczenie i recenzja 2)