The Spectacular Spider-Man #8
Numer: The Spectacular Spider-Man #8
Tytuł: Countdown, Part 3 of 5
Wydawnictwo: Marvel Comics 2004
Data wydania: Luty 2004
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Wayne Faucher
Kolory: Studio F
Litery: Cory Petit
Okładka: Humberto Ramos, Wayne Faucher
Redaktor: Tom Brevoort, John Miesegaes
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.25
Przedruk PL: Dobry Komiks 20/2004 – The Spectacular Spider-Man 4/5
Streszczenie
Otto ponownie dzwoni do radia i informuje słuchaczy, że porwał Hayyana Zaroura, ministra spraw zagranicznych Palestyny. Grozi, że zabije go, jeśli w sobotę o 12:00 Spider-Man nie zdejmie maski przed kamerami agencji dziennikarskich z całego świata.
Peter udaje się po radę do cioci May. Ta jest pewna, że decyzja przyjdzie do niego sama.
Wieczorem Spider spotyka się z detektywem Garretem. Zauważa także odlatujący śmigłowiec. Mają gości, którymi są członkowie Izraelskich służb wywiadowczych. Mówią, że zdołali określić położenie Otta i porwanego ministra. Liczą na pomoc Spider-Mana.
Autor: Dengar
Recenzja
W tym numerze Otto stawia Pająka w bardzo niekomfortowej sytuacji. Ma zdjąć publicznie maskę, by uniknąć poważnego konfliktu związanego z porwaniem ministra Palestyny. Większość numeru to tak naprawdę rozmyślania Petera nad decyzją. Pytanie bliskich o radę i szukanie rozwiązań, które przybliżą go do bezpiecznego wyjścia z sytuacji.
Tak pokrótce prezentuje się kolejna część historii napisanej przez Paula Jenkinsa. W dodatku wscenarzysta zaangażował Izraelski Mossad. Fabuła się rozkręca. Właściwie zapominamy o życiu prywatnym Petera, gdyż ten ma ważniejsze sprawy na głowie.
Stroną graficzną niezmiennie zajmuje się Humberto Ramos, spec od plastelinowych ludzików, dynamicznych pojedynków i ukazywania wkładanych przez bohaterów sił w dany ruch. Wciąż mam do niego mieszane uczucia i raczej już tak zostanie. Jego karykaturalne grafiki działają lekko odpychająco pozbawiając powagi zeszytu. Jedno co rzuciło mi się w oczy to kadr na całą stronę z żołnierzami. Otóż, gdy prosisz kogoś o pomoc, to celujesz do niego z broni? Czy może tak mają w zwyczaju „prosić” służby specjalne Izraela?
Osobiście odniosłem wrażenie, że numer ledwie się zaczął, a już się skończył, by przybliżyć nas do punktu krytycznego. Nie jest najgorzej myślę, że podniosę ocenę względem ostatniego o 1 pajączek, gdyż mamy do czynienia z ciekawym dylematem. 4 pajączki.
Ocena:
Autor: Spider-Nik